שיתפת אחד שיתפת את כולם - במציאות הטכנולוגית הנוכחית הסיוט הופך למציאות

February 15, 2017

 

במציאות הטכנולוגית של היום, נערות צעירות שולחות לפעמים תמונות חושפניות או סרטונים אינטימיים שמיועדים לחבר ועלולות לגלות להפתעתן שהתמונות מופצות הלאה.
 

תופעה זו עלולה לגרום לשיימינג חרדה ודיכאון, תופעה זו רק הולכת ומתעצמת כשדור ההורים עדיין מנסה ללמוד כיצד להתמודד עם התופעה. 

בסרטון שמצורף, שהופק על ידי תיכון יצירתי לתקשורת באור יהודה, נראית כביכול המחשה של התופעה, נערה משתפת את החבר שלה בתמונה פרטית שלה, הוא משתף חבר, אולי בתמימות אולי במזיד ומכאן המצב הפך ל"כדור שלג" חברתי כשהתמונה מתגלגלת בכל הרשתות החברתיות במהירות הבזק באמצעות הטלפונים החכמים.
 

לפי דבריו של מנכ"ל עמותת "נתיבי רשת" יונה פרסבורג , "בכל הרשתות החברתיות אפשר למצוא בקלות תמונות רבות של ילדות בחדר שלהן מול המראה או בחדר האמבטיה כשהן מצלמות את עצמן. חלקן מעלות בעצמן את התמונות לרשתות, לפעמים הן שולחות לחבר אחד. היום פדופילים שמחפשים להחליף חומרים כבר לא צריכים להסתובב במקומות חשוכים ברשת, אלא פשוט להסתובב ברשתות החברתיות הכי נגישות ופופולריות".

פרסבורג אף מוסיף כי צילום עצמי של נערות בעירום, הפך לאופנה. "בנות רואות בנות אחרות, וגם הן רוצות להיות נחשבות. יש פה תהליך של הידרדרות חברתית, של אובדן גבולות ושליטה. יש גם בנים שמעלים תמונות אבל פחות. לרוב מי שמעלה תמונות זה הציבור הכי חלש שמנסה למצוא חן. בנות עושות זאת מתוך חולשה לא מתוך מקום של כוח".
 

 

הסרטון המובא כאן,פורסם בכתבה המקורית כפי שהופיעה באתרYediot.co.il,הופק על ידי בני נוער על מנת להילחם בתופעה, בסרטון נראית נערה משתפת תמונה פרטית עם חבר שלה ומיד התמונה מופצת ברחבי הרשת וגורמת עוגמת נפש לנערה

 

 

לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן

Share on Facebook
Please reload